+1
amanda 3 sierpnia 2015 20:56
Azory wciąż dla niejednego kojarzą się z trudno dostępnymi i mało znanymi wyspami. Po ponad roku przymiarek do podróży w końcu udało mi się zmaterializować kolejne marzenie .
Mając ograniczoną ilość czasu skupiłam się na największej wyspie Sao Miguel . Mamy tu dużą różnorodność widoków i ciekawych miejsc. Pragnę Wam przedstawić miejsca , które mnie najbardziej oczarowały:

1.Lagoas de Sete Cidades i okolice , czyli przedzielone jedynie mostem dwa jeziora o różnych kolorach : zielonym i niebieskim. Stąd są również znane jako Lagoa Azul oraz Lagoa Verde.Okolice to region licznych jeziorek , które są prawie tak samo piękne jak Lagoas de Sete Cidades. , warto wybrać się na Miradouro do Canario , skąd możemy podziwiać poniższy widok.Naprzeciw Miradouro do Canario rozpoczyna się jedna z bardziej malowniczych tras pieszych Serra Devasa , skąd między innymi możemy podziwiać Lagoa Rasa oraz Lagoa Eguas

2. Krater i jeziorko Ilha de Vila Franca , znajduje się na wprost miejscowości Villa Franca do Campo , od 10-18.30h kursuje niewielka łodź , którą można zabrać się do krateru .3.Plantacje herbaty w fabryce Cha Gorreana , jest to najstarsza fabryka , która wciąż produkuje herbatę wg tradycyjnych metod, na miejscu także darmowa degustacja herbaty i możliwość zakupu .4. Furnas i słynne cozido- czyli duszone różnego rodzaju mięso z warzywami , przygotowywane przez wiele godzin w wyziewach wulkanicznych przy jeziorze Furnas. Polecam restauracje Tony's oraz O Miroma , polecana wcześniejsza rezerwacja. Poniżej moment wyciągania cozido z betonowych otworów w ziemi.5. Gorące źródła np Caldeira Velha ( na trasie Ribeira Grande - Lagoa do Fogo) czy w Furnas Poco de Beijo .

6. Baseny naturalne w oceanie i zachód słońca w Mosteiros

7. Sliczne jeziorko wulkaniczne Lagoa do Congro ukryte wśród tropikalnego lasu( w drodze z Vila Franca do Campo do Furnas)8. Liczne trasy trekkingowe w tym Faial do Terra - Salto do Prego , zakończona urokliwym wodospadem9. Liczne punkty widokowe jak Miradouro de Santa Iria czy Miradouro do Ponta de Sosiego10.Największa plaża na wyspie Santa Barbata ( okolice Ribeira Grande)11. Liczne zabytki architektury sakralnejCelowo nie ujęłam w zestawieniu Ponta Delgady i jej zabytków , gdyż Azory dla mnie przede wszystkim to piękno natury , do którego wytwory architektury są jedynie dodatkiem.

Więcej zdjęć oraz informacji praktycznych dot Sao Miguel znajdziecie na moim blogu www.wnieznaneblog.wordpress.com

Dodaj Komentarz